همایش جوانان افغانستان و روسیه
AFRUS2019
در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک افغانستان
بهاوی: همایش بعدی ما، در دهلی برگزار خواهد شد
برای نخستین بار در تاریخ روابط افغانستان و روسیه، جوانان دو کشور در یک همایش مشترک، با هم به تشریک دیدگاه پرداختند.
در مورد چگونگی برگزاری و اهداف این همایش، اسپوتنیک به گفتگوی ویژه با نثاراحمد بهاوی، رییس «گروه آینده افغانستان» یا Future Team Afghanistan پرداخته است.

همایش جوانان افغانستان و روسیه با هدف گسترش روابط علمی و فرهنگی میان جوانان دو‌ کشور از 17 تا 23 دسمبر، در شهرهای مسکو و کورسک در فدراسیون روسیه برگزار شد.

این همایش از سوی «فیوچر تیم افغانستان» با حمایت بنیاد دیپلوماسی عامهٔ گرچیکوف، دانشگاه دولتی جنوب‌غربی روسیه، سفارت افغانستان در مسکو، کانون رشد فرهنگ و هنر افغانستان و با شراکت رسانه‌یی موسسهٔ رسانه‌یی روسیهٔ امروز و خبرگزاری اسپوتنیک برگزار شده و در آن بیش از پنجاه تن از جوانان فعال دو‌ کشور شرکت کردند. در این همایش شش روزه‌ راهکارهای گسترش روابط میان جوانان کشور بررسی و زمینهٔ تبادل تجربه‌ها و دانش فراهم شد.
مراسم افتتاحیه همایش با سخنرانی داکتر لطیف بهاند، سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در روسیه در مورد پیشینهٔ روابط دو کشور و اهمیت چنین همایش‌ها در بهبود این روابط آغاز شد و در ادامه نثار احمد بهاوی، رییس گروه آیندهٔ افغانستان پیام جوانان افغانستان را به اشتراک کننده‌ها وسیله شده و بر نیاز گسترش همکاری‌ها میان جوانان دو کشور تأکید کرد.

در چهارچوب این برنامه هشت کنفرانس، میزگرد، مباحثه و ورکشاپ برای بررسی امکان توسعۀ روابط در زمینه‌های علم و آموزش، دیپلوماسی جوانان، فرهنگ و و نمایشگاه فرهنگ ملل جهان و کنسرت با شکوه موسیقی و رقص روسیه و افغانستان و مراسم شب یلدا برگزار شد.

گروه آیندهٔ افغانستان در ماه اکتوبر امسال پروسهٔ دریافت درخواست‌ها برای شرکت در این برنامه را با نشر فراخوان عمومی آغاز کرد که با استقبال گستردهٔ جوانان روبرو شد.

این همایش را در شبکه‌های مجازی می‌توانید از هشتگ زیر دنبال کنید.

#AFRUS2019  

bahawi.jpg
We are on Instagram
صفحۀ ما را در شبکۀ فیسبوک دنبال کنید

© 2018 - FUTURE TEAM AFGHANISTAN -

AFRUS2019 (11)